NOMINACJA DO KONKURSU „MODERNIZACJA ROKU & BUDOWA XXI W.”

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że jako Generalny Wykonawca obiektu Centrum Akceptacji i Aktywności Społecznej w Paterku zarekomendowani zostaliśmy przez Tadeusza Sobola Starostę Powiatu Nakielskiego do XXIV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu "MODERNIZACJA ROKU & BUDOWA XXI W".

Celem konkursu jest promocja oraz wyłonienie każdego roku najlepszych, wyróżniających się szczególnymi walorami przedsięwzięć budowlanych. Zgłaszane projekty charakteryzują się ratowaniem obiektów dziedzictwa minionych pokoleń, do których należą budynki różnego typu – mieszkalne, hotelarskie, przemysłowe, sportowe oraz zabytkowe.

W Centrum Akceptacji i Aktywności Społecznej funkcjonują trzy ośrodki wspierające rozwój człowieka – Środowiskowy Dom Samopomocy, Warsztat Terapii Zajęciowej oraz Dzienny Dom Pobytu. Wszystkie jednostki integrują osoby wymagające wsparcia w życiu codziennym. Zapotrzebowanie na tego typu ośrodki w powiecie nakielskim, jak i w skali całego kraju jest bardzo duże. Warto przypomnieć, że miejsce CAiAS jest szczególne także ze względu na wartość historyczną. To właśnie w piwnicach tego budynku, 80 lat temu, przetrzymywano ofiary Zbrodni Pomorskiej.