WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE „MODERNIZACJA ROKU & BUDOWA XXI WIEKU”

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że obiekt Centrum Akceptacji i Aktywności Społecznej w Paterku, którego byliśmy Generalnym Wykonawcą, otrzymał wyróżnienie w XXIV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu "MODERNIZACJA ROKU & BUDOWA XXI W" w kategorii Integracja międzypokoleniowa i opieka społeczna".

14 października 2020 roku w Starostwie Powiatowym w Nakle nad Notecią odebraliśmy nagrodę w postaci szklanej tablicy pamiątkowej oraz dyplomu.

"Budynek Centrum Akceptacji i Aktywności Społecznej w Paterku jest dobitnym i naszym zdaniem wzorcowym przykładem modernizacji i rewitalizacji. Unowocześniony, trwale ulepszony i przywrócony do życia został obiekt byłej szkoły w Paterku pozyskany przez powiat nakielski od gminy Nakło nad Notecią, po kilku latach od wyprowadzenia z niego uczniów. Uratowaliśmy ten budynek. Po dokonaniu szerokiego zakresu prac budowlanych – zewnętrznych (nowy dach, zlikwidowanie „przystawek” typu klatka schodowa i zastępcza sala gimnastyczna, psujących proporcje, kapitalne, artystyczne wkomponowanie w istniejącą strukturę nowej części budynku, uporządkowanie otoczenia wraz z nowym ogrodzeniem i nowoczesnym oświetleniem i podświetleniem, adekwatna architektura wiaty-grzybka ) oraz wewnętrznych (wymiana łatwopalnych stropów i ścian, zupełnie nowy układ pomieszczeń, zaadoptowanie piwnic do nowych funkcji, właściwe instalacje, klimatyzacja, przepięknie oszklona południowa ściana nowej części budynku ze wspaniałym widokiem na Dolinę Noteci i Nakło, winda i „złamane” bariery architektoniczne) - ten powiatowy ośrodek aktywności społecznej wzbudza niezwykłe zainteresowanie, ale też niedowierzanie i zachwyt. Uzupełniającym atutem tej budowli są szczególni beneficjenci naszych działań. Tu znalazły swoje miejsce 3 ważne powiatowe instytucje: Środowiskowy Dom Samopomocy, Warsztat Terapii Zajęciowej i Dzienny Dom Pobytu. To przystań dla 80 osób wymagających wsparcia i pomocy."

Powyższe słowa zacytowano ze strony:

http://www.modernizacjaroku.org.pl/pl/edition/1691/object/1905/centrum-akceptacji-i-aktywnosci-spolecznej-paterek